• Priberanie

    , Autor: Daša28

    Dobrý deň chcem sa spýtať som v 7 mesiaci tehotenstva a včera som bola na kontrole u gynekológa, pred tehotenstvom som mala 88kg a včera mi váha ukázala o 7 kg viac, tým že 5 kg som pribrala za posledný mesiac. Doktor ma vyhrešil s tým, že by mi zatlieskal keby som už do ďalšej poradne nepribrala ani kilo,povedal mi, že po pôrode idú kila ťažšie dole a môžem skončiť aj na posteli, že sa nebudem vedieť hýbať. Dosť ma tieto slová zasiahli. Je v poriadku moja váha?
    A chcela by som sa spýtať či sa počas tehotenstva dá zmeniť gynekológ, keďže už dlhšie som není spokojná s jeho prácou, pretože mi nevie povedať ani o malom váhu dĺžku, vždy keď sa ho niečo spýtam povie, že to je normálne v tehotenstve, pritom ja už týždeň trpím takými tlakmi a niekedy menšími alebo väčšími krčmi v podbrušku a postupuje to až dole k otvoru, že sa neviem ani na posteli otočiť.
    Ďakujem za odpovede

    Dobrý deň, ak žena priberie počas tehotenstva 10 kíl, je to v poriadku. Samozrejme si na váhu treba dávať istým spôsobom pozor. Gynekológa môžete zmeniť prakticky kedykoľvek, stále ku koncu mesiaca. Dĺžku novorodenca Vám povedia až po narodení, teraz sa už zistiť nedá. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.