• Priberanie v tehotenstve

    , Autor: Julia_Laufova_0712110026

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ohľadne priberania počas tehotenstva. Teraz som v 20tt a dokopy som pribrala max 1kg, je týždeň keď mi váha ukáže pol kila menej. Je to vporiadku? Mam nadváhu a liečim sa na tlak. Je to moje druhé tehotenstvo. Prvé tehotenstvo bolo bezproblémové, ale priberala som tak rovnomerne cca 2kg za mesiac. Do pôrodu som vtedy pribrala asi 15kg. Vopred ďakujem za odpoveď. Julia

    Dobrý deň, nemusí sa jednať o žiaden problém. Musíte si uvedomiť jednu rozdielnu vec. Ako prvorodička ste nemali v tehotenstve žiadne rodičovské povinnosti, keďže ste nemali deti. Ak už máte doma jedno malé dieťa, predpokladám, že všetku dennú (mnohokrát aj nočnú) energiu miniete naňho. Navyše, ak máte nadváhu, organizmus má z čoho čerpať, preto si udržujete stálu hmotnosť. Ak sú všetky výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Neporovnávajte všetky okolnosti s predchádzajúcim tehotenstvom. Každé tehotenstvo je individuálne.