Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,838 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia

  , Autor: Nikolettka

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať pán doktor, beriem antikoncepciu Mistru už viac ako pol roka zo zdravotných dôvodov a včera som zabudla ráno zobrať tabletku tak som ju zobrala až večer okolo pol 9. To by nebol až taký problém, lenže asi o 2 hodinky nato sme mali s priateľom pohlavný styk a pretrhol sa nam kondom(úplne). Je tam nejaká možnosť otehotnieť ? Momentálne mám za sebou druhy týždeň brania tabletiek.
  Vopred Dakujem za odpoved .
  S prianím pekného dňa Krajcarova

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili zabudnutú tabletku po viac ako 12 hodinách od času pravidelného užívania, účinok hormonálnej antikoncepcie nemusel byť zachovaný. Ak ste užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie doteraz pravidelne a tabletku ste užili do 12 hodín od času pravidelného užívania, aj napriek tomu, že sa Vám pretrhol kondóm, bol účinok antikoncepcie zachovaný.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia

  , Autor: Kitik

  Ale keby sa to krvácanie z vyradenia alebo teda špinenie nedostavili mohlo by to znamenať aj tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa krvácanie z vysadenia nemusí dostaviť, je to pomerne časté. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Kitik

  dobrý deň čítala som na internete že keď beriete antikoncepciu, tak keď po dobrati blistra sa má dostaviť menstruacia tak menstruacia sa nedostaví ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejdená o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, zo spádu hormónov, ktoré sa môže dostaviť počas 7 dňovej pauzy alebo užívania placebo tabliet alebo sa nedostaví vôbec, či iba vo forme špinenia. Je to individuálne.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Radannnja

  Dobrý deň
  Užívam HAK KarlHleight už piatý mesiac.Tabletky berem každý večer okolo 22 hodiny.Včera som mala zobrať predposlednú tabletku(riadne s hormónmi) z blistra a však zabudla som a tak som ju užila o 8ráno a večer zjedla poslednú.Bude účinkovať HAK od budúceho blistra od prvej tabletky?Potom som mala 7 dňovú pauzu a včera o 22 som si zabudla dať tabletku a dala som si o 4 ráno.Je účinnosť zachovaná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste zabudnuté tabletky užili do 12 hodín od času obvyklého užívania, účinok hormonálnej antikoncepcie by mal byť zachovaný. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Vandreja

  Dobrý deň. Chcem sa Vás opýtať, aká je šanca otehotnieť 3 mesiace po pôrode, ak nedojčím, no odsávam mlieko (tak cca 300 ml ? denne) a menštruácia sa mi doposiaľ nespustila?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie ani obdobie kojenia nie je antikoncepcia, takže za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo nedá vylúčiť.

 • Tehotenstvo po prerusovanej sulozi

  , Autor: Maria88

  Dobry den, prosim, je mozne otehotniet po prerusovanej sulozi s vyvrcholenin mimo vaginy? Mala som vsak plodne dni a podla vypoctov pravdepodobne aj priamo ovulaciu. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia. Stále platí, že za predpokladu, že je pohlavný styk nechránený (je jedno, či je prerušovaný alebo nie), tehotenstvo sa vylúčiť nedá, navyše, ak ste mali nechránený pohlavný styk v čase ovulácie.