• Antikoncepcia

    , Autor: Nikolettka

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať pán doktor, beriem antikoncepciu Mistru už viac ako pol roka zo zdravotných dôvodov a včera som zabudla ráno zobrať tabletku tak som ju zobrala až večer okolo pol 9. To by nebol až taký problém, lenže asi o 2 hodinky nato sme mali s priateľom pohlavný styk a pretrhol sa nam kondom(úplne). Je tam nejaká možnosť otehotnieť ? Momentálne mám za sebou druhy týždeň brania tabletiek.
    Vopred Dakujem za odpoved .
    S prianím pekného dňa Krajcarova

    Dobrý deň, ak ste užili zabudnutú tabletku po viac ako 12 hodinách od času pravidelného užívania, účinok hormonálnej antikoncepcie nemusel byť zachovaný. Ak ste užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie doteraz pravidelne a tabletku ste užili do 12 hodín od času pravidelného užívania, aj napriek tomu, že sa Vám pretrhol kondóm, bol účinok antikoncepcie zachovaný.