• varixy na maternici

    , Autor: ba2705

    dobry den. mam za sebou uz jeden porod a gynekolog mi zistil rozsiahle krcove zily na maternici. chcela by som otehotniet druhy krat, no dostala som sa ku informacii, ze tie zily pri namahe mozu prasknut a zena sa moze dostat do ohrozenia zivota, a pri pripadnom cisarskom reze su vraj velke rizika . viete mi k tomu povedat vas nazor prosim?

    Dobrý deň, ťažko sa je takto objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti by ste s tým problém mať nemali, nepoznám však nález. Osobne som sa však ešte nestretol a tým, že by počas tehotenstva pacientke praskli varixy v okolí maternice. Nálezy rozsiahlych varikóznych komplexov pri cisárskch rezoch však nie sú až tak výnimočné.