Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,509 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Lomexin

  , Autor: Sima89

  Dobrý deň,
  som v 34.tt a boli mi zistené kvasinky. Doktorka mi predpísala 2x Lomexin 600mg..Je to bezpečné v tomto štádiu tehotenstva? Nemám žiadne problémy ani svrbenie, pálenie...nestačili by len probiotické čípky?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané vaginálne kapsule užívať môžete. Skúsiť si môžete realizovať aj vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, pripadne užívať aj vaginálne probiotiká.

Podobné otázky

 • Lomexin 2%

  , Autor: Jana232

  Dobrý deň, moja gynekologička mi v 23 týždni tehotenstva predpísala na mykózu krém Lomaxin 2% s aplikátorom. V príbalovom letáku som si ale prečítala že v tehotenstve sa nemá používať aplikátor. Je teda nejaká iná možnosť ako krém používať alebo opatrne predsa len používať aj aplikátor? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krém sa dá aplikovať aj bez aplikátora. V prípade, že budete opatrná, sa dá použiť aj aplikátor, ktorý však nezasuniete hlboko.

 • Lomexin vagin.masť

  , Autor: Mimi6

  Dobrý večer. Chcem sa prosím opýtať...V akom časovom rozpätí-kedy- môžme plánovať bábätko, keď som napr. včera doužívala vaginal.krém Lomexin. Či tento krém nemá vplyv na tehotenstvo, keby som napr.2-3 dni po dobratí tohto vaginalneho krému, otehotnela. Či je potrebné nechať nejaký čas po dobratí tohto krému a až neskor plánovať tehotenstvo ( napr.týždeň, mesiac...). Ďakujem krásne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nikde sa neuvádza minimálna doba medzi doužívaním krému a plánovaním tehotenstva. Krém sa neodporúča užívať v I. trimestri. Keďže sa jedná o lokálne pôsobiaci prípravok, pár dní po doužívaní krému sa môžete začať snažiť otehotnieť.

 • Lomexin 2%

  , Autor: slavomira1978

  Dobrý deň,
  som v 16 tt a moja gynekologička mi predpísala kvôli výtoku (žltej farby, bez pálenia alebo svrbenia) vaginálny krém Lomexin 2%. V príbalovom letáku však výrobca uvádza, že sa tento liek nesmie používať v tehotenstve. Mám daný liek užívať? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  sú dostupné lieky, ktoré prichádzajú do úvahy aj v tehotenstve. Závisí však od nálezu ale daný krém sa naozaj neodporúča.