• Tlaky v tehotenstve

    Dobrý deň, som 28+6 týždeň tehotenstva dnes a cítim taký nepríjemný tlak zo spodu a ešte aj na konečník až sa mi tak nepríjemné sedí a aj leží. Ešte som to takto nemala, neviete mi povedať čím to môže byť ? Či to tak tlači bábätko na spodok a preto cítim taky tlak strašný alebo neviem. A ešte by som mala jednu otázku, často ma trápi zo spodu žltý výtok, niekedy mám až také svrbenie a tiež bolesti v podbrušku. Vkladala som si macmiror tablety ale tie mi pravdepodobne nepomohli lebo som mala stále výtok, svrbenie, bolesti podbruška. Nakoniec mi doktor predpísal lomexin 2 tablety na vkladanie po 3 dňoch. Mám strach či to nemôže byť niečo iné ako mykóza keďže mi nikdy doktor nespravil výter iba mi nasadil lieky podľa toho čo som mu povedala. Môžem ho požiadať na najbližšej poradni o výter ? Myslíte že je to mykóza toto čo mám alebo ma nejaká iná baktéria tiež takéto iste príznaky ? Mám strach aby to nemalo vplyv na bábätko keď to mám už tak dlho a tak často. Čo mám urobiť aby som sa úplne vyhla tejto mykóze ak je to teda mykóza ? Vopred ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Nerozumiem však, prečo Vám Váš obvodný gynekológ nerealizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie. Je to štandardný postup a určite je potrebné to realizovaťx nepreliečená vaginálna infekcia sa môže preniesť na maternicu, podráždiť ju a spôsobiť aj spomínané bolesti. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, nálezy a okolnosti. Skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach však určite odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.