• Cysta a tehotenstvo

    , Autor: Erika137

    Dobrý deň prajem
    Som 12dpo a dr mi zistila cystu na vajecniku s tekutinou teda povedala ze je vodova... Ale povedala že to ešte nechce hrotit lebo je možné aj tehotenstvo len ešte nieje vidno. Cysta ma 7 cm
    Len sa pýtam ze pokiaľ je cysta na vaječníku tzn
    Že neprebehla ovulácia nie?

    Dobrý deň, môže sa jednať aj o zakrvácané žlté teliesko, alebo o cystu žltého telieska. Ovulácia mohla prebehnúť. Ak nemáte žiadne ťažkosti a plánujete tehotenstvo, stav treba odsledovať. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri prudších bolestiach alebo zmene zdravotného stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa.