• Tehotenstvo s dvojičkami

    , Autor: MIA91

    Dobrý deň, som aktuálne 33+4 s jednovaječnými dvojičkami. Pred týždňom krčok uzatvorený, TVS 28mm. No stále ma trápi pichanie v podbrušku, kde tu ma ťahá alebo cítim zvláštny tlak pri chôdzi. Väčšinu času oddychujem. Mám občasné tvrdnutie bruška , v rámci normy. V niektoré dni tvrdnutie ani vôbec neregistrujem. Vkladám progsterón 0-0-1 a beriem magnézium. Ale kedže dnes je tak, zajtra môže byť onak... rada by som vedela aké následky by mohlo mať ich narodenie teraz. Mám veľké obavy z predčasného pôrodu a hlavne z následkov ktoré by mohli mať pri narodení teraz, v tomto týždni. Ďakujem

    Dobrý deň, už teraz ste vo veľmi slušnom týždni tehotenstva, u tehotných s dvojičkami sa termín berie už 36. týžden tehotenstva. Spomínané pichanie alebo ťahanie sa môže vyskytovať. Strach z predčasného pôrodu mať nemusíte, nič tomu nenasvedčuje. Pokračujte v nasadenej liečbe. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.