Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,759 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Biometria

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa spýťať podľa poslednej MS by som mala byť v týždni 27tt+3. Pdla merania je babatko ale vacsie FL 28+0 a BPD 30+0
  Chcem sa spýtať je takato odchýlka medzi hlavickou a kostickou v poriadku ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri raste plodu je niekedy väčšia hlavička, rozdiel 2 týždne však nie je patologický. Stehenná kosť sedí podľa týždňa tehotenstva podľa menštruácie.

Podobné otázky

 • biometria

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať na poslednom sone som bola 29+6tt na sone mi namerali hodnoty BPD 73mm(29+3), AC 232 mm(27+4), FL 50mm (26+6) a EFW 1080g (27+2). Chcem sa spytať či tie hodnoty sú v poriadku aj keď su tam take týzdnove rozdiely najmá pri tej stehennej kosti az o 3 tt rozdiel. Bojím sa či to neznamená niečo zle. Posledna MS bola 9.12.2019..termin mam 14.9.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, patologický by bol rozdiel 4 týždne a viac. Nemusíte sa obávať. Hlavička zvykne byť v tomto týždni o niečo vyššia oproti ostatným častiam tela. Postupujte podľa odporúčaní lekárov a Vášho obvodného gynekológa.

 • Biometria

  , Autor:

  Dobrý deň, som 32+3. Bola som na ultrazvuku, doktor sa čudoval, že má malý veľkú hlavičku. Hodnoty mám: BPD 85,83 mm (34+4), OFD 110,58 (36+6), HC 316,84 (35+4), AC 301,79 (34+1), FL 65,38 (33+5).
  Zaujíma ma ten rozdiel medzi stehennou kosťou a veľkosťou hlavičky. Je to v poriadku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak boli doteraz výsledky všetkých vyšetrení v poriadku, neznepokojoval by som sa. Niektoré plody majú väčšiu hlavičku, je to dané aj geneticky, v rodine sa môžu rodiť deti so zdanlivo väčšou hlavičkou. Ak si však zoberieme komplexne všetky hodnoty biometrie, nie len hlavička, ale celý plod vychádza väčší, neznamená to však automaticky patológiu. V pôrodnici si ešte USG pred termínom skontrolujú.

 • Hodnoty prietokov + biometria

  , Autor: Svetlana

  Dobrý deň, som 31 + 6, hodnoty prietokov som mala PI 0,96 a RI 0,65, je to v poriadku? Biometria všetko sedelo, len bruško o tyzden menšie 30 +6, je to v poriadku? ďakujem :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, hodnoty uvedených prietokov sú na daný týždeň v poriadku. Ak bola biometria v poriadku, týždeň plus mínus je v norme, nejedná sa o zaostávanie v raste, nemusíte sa obávať.

 • Biometria v 30.tyzdni

  , Autor: Svetlana

  Dobry den, pan doktor, pisem vam este raz vsetky hodnoty namerane v 30.tyzdni,nakolko som vam napisala len hlavicku a nozicku a napiaali ste, ze to je malo len tie dve hodnoty, PM 29+5, GEST 29+2, BPD 30+5, AC 29+0, FL 28+3, PLAC zadna stena, vaha 1375g, plodova voda norma, vsetky ostatne hodnoty su priblizne rovnako, len teda rozdiel medzi hlavickou a tou stehennou kostou je vacsi, co myslite teraz, ked som napisala aj tie ostatne hodnoty? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, názor mám na to rovnaký, niekedy môže byť vychádzať hlavička o niečo väčšia, nemusí to ešte nič znamenať, rovnako tak môžu byť kratšie nožičky, niektoré veci su genetické, dedia sa. V rodine môžu mať napríklad muži kratšie ramená, alebo naopak širšie ramená, alebo môže byť kratšia stehenná kosť, ale naopak dlhšie predkolenie.

 • Biometria v 30.tyzdni

  , Autor: Svetlana

  Dobry den, pan doktor bola som na poradni v 29+5, hlavicka na biometrii vysla 30+5 a nožička 28+3, je to v poriadku? Trosku ma to znervoznilo, doteraz bolo všetko ok, ani doktor mi na to nic nehovoril, ale pytam sa aj vas na názor, ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe iba týchto dvoch hodnôt sa nedá objektívne vyjadriť. Ak bol komplexný výsledok v poriadku a lekár Vám nič nepovedal, nemusíte sa obávať. Ak ste 29+5, hlavička vychádza o týždeň väčšia a stehenná kosť o 9 dní menšia. Samotné hodnoty však ešte nič neznamenajú.