Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,425 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Prsia

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás je normálne že pred ms má prsia strašne boleli a teraz keď mám dostať za dva dni tak jedno má úplne prestalo bolieť a bolí ma iba jedno viete čo by to mohlo byť ďakujem .
  Keby som tehotná tak by to malo byť tak že chvíľu bolia chvíľu nie či ako lebo mám stresy

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pred menštruáciou je pomerne bežné, že prsníky sú citlivejšie a bolestivejšie. Nie je dôvod sa znepokojovať. Odsledujte si to po skončení menštruácie. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Prosím opíšte

  , Autor:

  Dobrý deň to som zase ja :( ohľadom toho pettingu zachvili už budú 3 týždeň začiatok 4 od vtedy moje prsia má bola sú také naliate a mám žilky pred tým som si ich nevšimla v podbrušku mám zaujímavé pocity ...týždeň do zadu som bola na MR a dali do mňa strašne veľa liekov aj infúziu potom som prišla domov nejako večer mi začali strašne bolesti na pravej strane trvalo to nejako 3-4 dní a zrazu zo mňa išiel úplne biely hustý výtok a aj ma to svrbelo neviete z čoho by to mohlo byť ? A ešte vážne nemôžem otehotnieť z toho pettingu ? Prosím odpovedzte meškajú mi už 3 dní neviem čo mám robiť mám 30-35 dnovi cyklus

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ako som Vám už niekoľkokrát napísal, nie, neotehotniete bez pohlavného styku alebo zavedeniu ejakulátu do pošvy. Podľa opisu môžete mať vaginálnu infekciu, ktorá môže mať vplyv aj na meškanie menštruácie. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý deň keby som tehotná tak by ma začali bolieť prsia týždeň pred mz?
  Mám to brať ako pms alebo ako nejaké náznaky tehotestca ?
  A este keby som tehotná prosím vás aký by som mala výtok ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak pochybujete o možnom tehotenstve, spravte si tehotenský test. Bolestivosť prsníkov, ako aj výtok je pred menštruáciou pomerne bežný. Odsledujte si to.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás aké je vysoké riziko pri nechránenom pohlavnom styku neejakuoval až mimo aké je tam riziko prosím vás ? Už sú to 3 týždne a mám mykozu a asi 5 dní od styku má strašne začali bolieť prsia už má bolia skoro 3 tyzdne a mz mám dostať zajtra myslite si že sú to príznaky mz alebo tehotenstva ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri nechránenom pohlavnom styku bez ohľadu na ejakuláciu, je istá pravdepodobnosť tehotenstva. Spomínané príznaky môžu byť prejavom blížiacej sa menštruácie. Odsledujte si to. Ak sa menštruácia nedostaví a bude meškať 14 dní, realizujte si tehotenský test. Čo sa týka mykózy, ak dostanete v najbližších dňoch menštruáciu, počkajte na obdobie po menštruácii, mykóza sa počas menštruácie nelieči. V prípade pretrvávania ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia tehotenstvo

  , Autor:

  Zdravím. Ráno som písala túto správu: Zdravím. Idem sa spýtať. Menštruácia mi v poslednej dobe každý mesiac kúsok mešká. Tento mesiac tiež meškala mi 4 dni,teda mi prišla až na 37 deň. Mala som ju 4 dni. Skončila mi a po nej som mala dva dni špinenie, prsia ma stále boleli čo mi bolo kus divné. Dnes nad ránom mi začali bolesti podbruška a krížov. Začala som znovu krvácať dva dni po skončení menštruácie. Krv nieje tmavá ale žiarivo červená. Neviete čo by to mohlo byť, či mám okamžite navštíviť doktora? Ďakujem. Neberiem žiadnu antikoncepciu ani iné lieky

  Teraz som si robila test vyšiel pozitívne, tak sa chcem spýtať či je normálne teda,že krvacam? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je tehotenský test pozitívny, je dôležité zistiť, či sa jedná o fyziologické tehotenstvo a v ktorom týždni tehotenstva ste. Ak áno, je dôležitý USG nález, či nie je prítomná krvná zrazenina. V začiatkoch tehotenstva je špinenie pomerne bežné, súvisí to s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Niekedy je lepšie, keď krv vychádza vonku, ako by sa mala hromadiť medzi zárodkom a stenou maternice, čo by mohlo spôsobiť potrat. Toto sú všetko okolnosti, na ktoré Vám len tak na diaľku neviem odpovedať bez nálezu a vyšetrení. Odporúčam kontaktovať Vášho obvodného gynekológa.

 • Potrat

  , Autor:

  Dobry večer, v 18 tt som potratila.. pred 3 dňami mi vyvolávali pôrod.. začala som pociťovať akoby nafuknute prsia a bolia ma. Aj mlieko mi akoby z nich ide. Vedeli by ste mi na to poradiť niečo ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je nutné zastaviť rozbehnutie laktácie a užívať Medocriptine 2x1 tabletku aspoň 10 - 12 dní. Ak Vám v nemocničnom zariadení, kde bol potrat vyvolávaný, Medocriptine nedali, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám tento liek predpíše.