• Prvé príznaky tehotenstva

    , Autor: Kika58

    Zdravím.
    Môžu sa prvé príznaky tehotenstva objaviť už týždeň po styku? Alebo až neskôr? Mám na mysli nejaké bolesti v podbrušku, pripadne citlivejšie prsia.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, príznaky tehotenstva sú veľmi individuálne a nevyskytujú u každej ženy. Nájdu sa ženy, ktoré sa nestretnú so žiadnym sprievodným znakom, kým iné môžu čeliť mnohým príznakom tehotenstva. Je veľmi individuálne, s akou intenzitou sa dané príznaky vyskytnú a ako dlho pretrvajú. Medzi prvé príznaky tehotenstva patria aj citlivé prsia aj kŕče v podbrušku, ktoré sa dajú ľahko zmýliť so symptómami PMS (premenštruačného syndrómu). Už týždeň po oplodnení začína telo produkovať veľké množstvo estrogénu a progesterónu. V dôsledku toho sa začnú meniť aj prsia a stávajú sa citlivými. Odsledujte si to. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie.