• Otehotnieť

    , Autor: Zuzka11

    Dobrý večer Pán Doktor. 27.1.2020 som prekonala spontánny potrat v 5tt. Následne po vyšetreniach na Hematologii sú moje výsledky- Záver: D68.1 Mutácia Faktor V-Leiden-heterozygot.(výsledky mi boli doručené na email koli pandemii, tak neviem či som to napísala správne). O tej chorobe som už poučena. Moja otázka ale je či je vhodne v týchto časoch (covid-19) aj spolu s mojou chorobou otehotnieť? Dieťatko by sme už chceli ale mám strach pre okolnosti. Ďakujem za Váš názor a odpoved.

    Dobrý deň, príčina potratu bola s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobená trombofílnym stavom. Za predpokladu, že budete hematológom sledovaná, eventuálne ak budete postupovať podľa jeho odporúčaní a nasadí Vám liečbu nízkomolekulárnym heparínom, súčasná situácia nemá vplyv na tehotenstvo.