• Gynazol v tehotenstve

    , Autor: Sima89

    Dobrý deň,
    Začínam 7. tt a doktorka mi predpísala Gynazol krém 2%, nemám žiadne príznaky kvasiniek, len jemný výtok bez problémov ako vždy.
    Je tento liek bezpečný v 1.trimestri alebo existuje nejaká alternatíva dostupná v lekárni?
    Vďaka za odpoveď a pekný deň.

    Dobrý deň, užitiu spomínaného prípravku je vhodnejšie sa najmä v I. trimestri vyhnúť. Skúste si skôr realizovať vaginálne výplachy, používajte vaginálne probiotiká. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.