Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,134 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bakterie v moci

  , Autor: Sima89

  Dobrý deň,
  Som v 1.trimestri a boli mi zistené ojedinele baktérie v moči, absolútne žiadne problémy nepociťujem. Doktorka mi predpísala antibiotiká.Dá sa tento problém vyriešiť bez ATB? Napr. ak budem užívať Uroval manosa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti, informácie ani výsledky vyšetrení, ako ani to, aké antibiotiká boli nasadené, je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Urologický čaj ako aj spomínaný prípravok sú len doplnkom výživy, môžete ich užívať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Klebsiella pneumoniae

  , Autor: monika-14

  Dobrý deň,
  Som v 21. týždni tehotenstva a mala som zápal močových ciest. Dali mi Zinnat na 5 dní. Po douzivani mi našli v moci baktériu Klebsiella pneumoniae 10na 6. Momentálne však nemám žiadne ťažkosti a zatiaľ nemám ďalšie ATB. Čakám na druhu kultiváciu. Prosím Vás aký vplyv to môže mať na bábätko ak momentálne nemám žiadne ťažkosti?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prítomnosť tejto baktérie v moči nemá žiadny vplyv na plod. V prípade prítomnosti v pošve niekedy nie je nutná žiadna liečba, pripadne lokálna liečba vaginalnymi antibiotikami Macmiror. Nemusíte sa znepokojovať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach však navštívte Vášho obvodného gynekológa.