• Antibiotiká a plodenie

    , Autor: Petra47

    Dobrý večer, prosím o radu. Nedávno sme prišli o miminko a chceli by sme sa znova začať snažiť. Mám však predpísané antibiotíka na baktérie v moči - Ciprofloxacín sandoz 2 balenia na 10 dní. Po dobratí týchto antibiotík sa mi začínajú plodné dni. Je to problém pre plodenie? Treba ho ešte odložiť o mesiac? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, vhodnejšie je počkať so snažením sa a odložiť to na ďalší mesiac. Čo sa týka snaženia sa, pri plánovaní otehotnenia sa odporúča praktizovať nechránený pohlavný styk 2 až 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem obdobia menštruácie, nie len počas plodných dní.