• Po amniocenteze

    , Autor: Lazka

    Dobry den, som po amniocenteze pri ktorej mi prepichli placentu. Moja plodova voda ostala zaferbena krvou. Ake to moze mat prosim Vas dalsie nasledky na vyvoj babatka. Som v 21 tt. Aktivitu srdca a pohybu vnimam. Len ma znepokojuje ze babatko bude teraz prehltat a rast v krvavej plodovej vode. Dakujem za Vasu odpoved.

    Dobrý deň, amniocentéza by sa mala vykonať pokial možno bez mimo placenty. Ak sa už stane, že sa výkon musí urobiť transplacentárne, pokiaľ máte krvnú skupinu s Rh negatívnym faktorom, mala by Vám byť podaná jednorázovo injekcia s anti-D. Ak sa aj plodová voda sfarbila, ona sa časom vyčíri. Plodová voda je produktom plodu, takže aj tak prehĺta čo vymočí. Na vývoj plodu to nebude mať vplyv. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.