• Amniocentéza

    , Autor: lukya

    Dobrý deň prajem. Pani doktorka chcem sa opýtat som v 18tt mam za sebou geneticke testy z dvodu zlých screeningových výsledkov prve mi vysli 1:260 a tie druhe 1:15. Mam 33rokov v poznamke je riziko DS je vyssie ako je ocakavane len podla veku matky ale ten druhý výsledok ma zaskocil že to čislo je pomerne dost velký rozdiel...rozhodujem sa o amniocenteze ale neviem ci nie je lepsie pockat na morfologický uzv ktorý mam v 21týždni..pretože mam strach z niakych nasledkov po amniocenteze i ked viem že amniocenteza vie výlučit skoro na 100% dane riziko. dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    morfologický UZV sa bude realizovať za každých okolností ale v 21tt
    ak je podozrenie na nejaké gen.ochorenie, dop. sa urbiť amnioentézu ešte pred týmto obdobím, aby bol priestor na ďalší prípadný možný zásah
    riziká amniocentézu sú dnes veľmi nízke i pre plod i pre vás,
    ako správne uvádzate ,len amniocentéza vám stopercentne zodpovie otázku či je plod v poriadku, či v súvisloti s DS alebo iným ochorením...
    je na zvážení vás a vášho partnera či sa pre amniocentézu rozhodnete, z odborného hladiska treba prihladnuť k tomu čo vám doterajšie výsledky povedali a tiež to skonzultovať s vaším lekárom,
    s pozdravom