• Druhe tehotenstvo

    , Autor: Hskxkns

    Dobry den. V roku 2017 som porodila dceru v 30tt tehotenstva. Dcera je zdrava ma uz cez dva roky ale tuzime pre nu spravit v blizsej dobe surodenca. No zial.moj strach je vecsi ako tuzba. Narodila sa skor preto lebo v 20tt som bola hospitalizovana koly masivnemu krvacaniu zistili skrateny krcok placenta preavia marginalis a hematon placenta sa casom zdvihla ale krcok sa uz nezotavil a tak som porodila v 30tt mala len 1680g a 41cm. Moja otazka znie aka je pravdebodobnost ze sa v tomto druhom tehotenstve zopakuje ten isty scenar? Je to dane tak ze problemy co boli pri malej sa budu opakovat alebo je niaka sanca na donosenie lepsie ako 30tt. Dakujem vopred za odpoved

    Dobrý deň, každé tehotenstvo je veľmi individuálne, rovnako ako pôrod, či výchova dieťaťa. Niektoré charakteristiky môžu byť prítomné. Pravdepodobnosť, že sa stav zopakuje je pomerne malá. Odporúčam sa sústrediť na ďalšie tehotenstvo a myslieť pozitívne.