• stitna zlaza v tehotenstve

    , Autor: stanka10

    Dobrý deň pan doktor, mám na vás otázku, momentalne som 6+3tt a sestricka z gynekologie mi volala ohľadom výsledkov z krvi. Vraj mam zvýšene hodnoty štitnej zľazy, mam ist na endokrinologiu, ale kedže su sviatky, na endokrinologii pracuju az od 15.1. to už budem v tretom mesiaci. Prosím Vás o radu, či je postačujúce navštíviť endokrinologa až po tomto termíme alebo čo môžem zatiaľ ja urobiť? Ešte predtým, než som otehotnela mi v CAR kazali brat MYOSITOL, ale keď som otehotnela a povedala gyn.,že zatiaľ beriem to, tak mi vravel, že nemam nič brať kým neprídu nové výsledky. + na krabičke píše, že v tehotenstve je nutné branie myositolu konzultovať s gyn., lenže aj ten môj ma dovolenku do 8.1.. čo zatiaľ robiť? ďakujem krásne za odpoveď, veľmi mi pomôžete.

    Dobrý deň, záleží od hodnôt TSH ako aj T4 a pomeru týchto hormónov. Niekedy aj napriek hraničným výsledkom endokrinológovia iba sledujú stav, nenasadzujú ihneď liečbu. Ak ste sa doteraz neliečili na endokrinológii a neužívali L-Thyroxin alebo Euthyrox, je málo pravdepodobné, že Vám bude treba nasadiť vysokú dávku týchto liekov. Možno Vám bude nutné nasadiť aspoň minimálnu dávku Euthyroxu, niekedy len 12,5 ug. Osobne si myslím, že postačí návšteva aj 15.01.2020. Nepoznám však všetky výsledky ani okolnosti, preto sa objektívnejšie neviem bližšie vyjadriť. Myositol je výživový doplnok, obsahujúci vitamín B8 a selén, nemusíte ho už užívať.