Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,371 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Plodová voda

  , Autor: Michaela

  Dobrý deň chcem sa opýtať ako inak ako Temesvaryho testom viem zistiť či mi neodteka plodová voda?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Temesvaryho roztok je pomerne presná metóda. Ak je pochybnosť o odtoku plodovej vody pri samotnom vaginálnom vyšetrení, tzv. ventilový odtok plodovej vody, dá sa do pošvy zaviesť longeta, ktorá sa ponechá niekoľko hodín a následne sa vyšetrí Temesvaryho roztokom. Ďalšou metódou je USG vyšetrenie stavu plodovej vody, ktoré je ale menej objektívne.

Podobné otázky

 • Gynazol

  , Autor: Michaela

  Dobry deň chcem sa opýtať s v 36+2 tt a doktorka mi včera predpísala gynazol krém tak som si ho dala na noc a od rána vkuse zo mňa tečie ako keby voda. Dám si intimku a do 5minut je mokrá. Je to ten krém alebo plodová voda?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám objektívne neviem odpovedať. Pri podozrení na odtok plodovej vody navštívte zdravotnícke zariadenie, v ktorom plánujete rodiť.

 • 31tt a tvrdnutie bruska

  , Autor: zabka

  Dobry den, chcela by som sa spytat, som v 31tt a velmi mi tvrdne brusko, uzivam 4x2 magnerot ale nemam pocit, ze by to nejako pomahalo. Snazim sa len lezat. Prosim vas je pravda, ze z tvrdnutia moze predcasne prasknut plodova voda? Pomohol by na tvrdnutie Buscopan? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, časté tvrdnutie až bolesti podbruška môžu viesť k predčasnému otváraniu pôrodných ciest aj s možným predčasným odtokom plodovej vody a k predčasnému pôrodu. Maternica sa každý deň zväčšuje, občasné tvrdnutie podbruška hlavne večer sa môže vyskytnúť. Ak napriek užívaniu 8 tabliet MagneRotu na deň pretrvávajú ťažkosti a tvrdnutie sa vyskytuje viac ako 10 krát do dňa, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý po zhodnotení nálezu určí další postup.

 • Plodová voda

  , Autor: Michaela

  Doktorka mi povedala že keď sa to má spustiť tak sa to spustí či budem doma alebo v nemocnici a CT bolo v poriadku ale bolesti mám sem tam a cítim dole v nutri taký tlak ako keby. Môže to byť za to že mi nalieha na ten krcok?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bolo CTG v poriadku, TOKO sonda neukazovala kontrakčnú činnosť maternice a bolesti máte len občasne, nemusíte sa stresovať. Áno, za občasnými bolesťami môže byť aj naliehanie plodu.

 • Plodová voda

  , Autor: Michaela

  Dobrý deň chcem sa spýtať som v 35tt a včera som si robila Temesvaryho test a vyšlo mi že mi odteká plodová voda tak som šla na pohotovosť a tam potom vyšiel výsledok negatívny a pistili má domov ale mam bolesti a doktorka mi povedala že cíti malej hlavičku že je tak nízko. Chcem sa spýtať znamená to že sa to môže rozbehnúť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste v 35 tt, t.j. 34+ niečo, v prípade pôrodu by sa jednalo o predčasný pôrod a za takých okolností je odporúčaná hospitalizácia za účelom zastavenia činnosti a ukľudnenia maternice. Nepoznám však všetky okolnosti ani nález, takže sa neviem bližšie vyjadriť, ale predpokladám, že ak ste boli vyšetrená na tehotenskej pohotovosti a poslali Vás domov, že je to v poriadku. V prípade spravideľňovania bolestí, odtoku plodovej vody, krvácania alebo zmeny stavu navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Gynazol v tehotenstve

  , Autor: zabka

  Dobry den, prosim o radu, som v 21tt a dostala som od lekarky Gynazol. Aplikovala som si ho v piatok na noc, v sobotu a nedelu zo mna vytekal krem s cirou tekutinou. V pondelok a dnes vyteka uz len cira tekutina, je to prosim ok? Moze byt ta tekutina zvysky Gynazolu alebo nejaky zvyseny vytok, ci nebodaj plodova voda? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spôsobený krémový výtok po aplikácii vaginálneho krému je pomerne častý. Všetky vaginálne pôsobiace liečivá od vaginálnych globúl, tabliet až po krémy môžu spôsobovať výtoky so zvyškami liečiva, ktoré sa nestihlo vstrebať. Neznepokojujte sa. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia objektívne zhodnotí nález.