Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,380 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • norethisteron

  , Autor:

  Dobrý ďen. Pred menštruáciou sme mali s priatelom styk, menštruácia prišla normálne. momentálne mam znovu pred menstruáciou a chcem sa opýtat či je uz dostatok dní na to aby mi test ukazoval správnu hodnotu. Pýtam sa to, pretoze chceme ist na dovolenku a chcela by som si menštruáciu posunúť norethisteronom, najmä si chcem byt dostatocne ista . Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky by ste už boli v 4. týždni tehotenstva, tehotenský test by mal byť pozitívny. Ak Vám prišla menštruácia normálne a tehotenský test máte negatívny, môžete užívať Norethisteron 2-3 dni pred očakávanou menštruáciou.

Podobné otázky

 • tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý večer chcem vás poprosiť o radu minulý mesiac som mala menštruáciu ako nikdy, skoro žiadnu a trvala len jeden deň, tento mesiac som mala tehotensky test negatívny no menstruacia mešká uz 25dni keďže som bola na výlete tak som si dva dni vzala norethisteron na oddialenie no uz je to 6dni od vysadenia a menstruacia nechodi môže to znamenať tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi ťažké sa opbjektívne vyjadriť. Meškanie menštruácie môže byť spôsobené aj užitím Norethisteronu. Ak ste ho však užili už pri meškajúcej menštruácii, ťažko je to takto posúdiť. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, teda že ste mali nechránený pohlavný styk, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe beta-HCG, ako aj USG vyšetrenia vylúči alebo potvrdí tehotenstvo, prípadne stanoví ďalší postup.

 • Užívanie Noretisteronu

  , Autor: Patricia

  Dobrý deň pán doktor, mám otázku. Ak si potrebujem v mesiaci posunúť menštruáciu norethisteronom. Dostala by som menštruáciu po odvráti liekov a podarilo vy sa mi hneď po menstruacii otehotnieť tak môže mat vplyv užívanie tabletiek na plod? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak by aj náhodou došlo k Vami opísanému scenáru, Norethisteron nebude mať vplyv.

 • Norethisteron a tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, na konci piateho týždňa som zistila, že som po niekoľko ročnom snažení a dvoch spontánnych potratoch tehotná. Starosti mi robí ale to, že som od cca 10 dňoch po oplodnení užívala norethisteron na oddialenie menštruácie kvôli dovolenke. V deň nasadenia lieku bol tehotenský test negatívny. Liek som užívala 7 dní, 2 tablety denne a následne čakala na spustenie menzes, ktorý neprišiel. Okrem toho sme si na dovolenke dopriali aj nejaký ten alkohol, no mám veľký strach co sa mohlo stať. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteronom ste si viac menej aj pomohli, hoci sa nemá užívať počas tehotenstva. Osobne zastávam názor, že ak by bolo embryo poškodené vplyvom liekov a alkoholu, v tomto nízkom týždni by došlo k potratu. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Určite však absolvujte prvotrimestrálny ultrazvuk (PTS), ako aj všetky potrebné tehotenské vyšetrenia. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • norethisteron a tehotenstvo

  , Autor: luckag

  Dobry den, prosim o radu. Som v 7 tt. Zaciatkom 4 tt mi lekarka predpisala norethisteron pre meskajucu menstruaciu. Tehotensky test bol v tom case neg. Brala som ho 10 dni, 4 a 5 tt. Okrem toho som zac. 6.tt. Uzivala medoclav, kvoli zapalu stredneho ucha. Prosim o vasevyjadrenie, ci mohli lieky poskodit plod, zvazujem umele prerusenie tehotenstva, mam strach.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  Norethisteron je počas tehotenstva kontraindikovaný, to znamená, že sa nesmie užívať aby sa predišlo poškodeniu plodu či potratu. To či spôsobil poškodenie alebo nie, je otázne, a nedá sa jednoznačne odpovedať na túto otázku. Počkajte ako sa bude gravidita vyvíjať, absolvujte rozšírené ultrazvukové vyšetrenie.

 • Tehotenstvo

  , Autor: lenka1989

  Dobry den, chcem sa spytat. Som v 5 tyzdni tehotna,a uzivala som pocas tehotenstva norethisteron. Ked som ho dostala ani krvne testy neukazali,ze tehotna som. Uzivala som ho sedem dni. Po vysadeni som nezacala krvacat, a tyzden na to mi lekarka oznamila,ze som tehotna.
  Je to velky problem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  riziko norethisteronu počas gravidity spočíva v tom, že môže dojsť k potratu počas jeho užívania, prípadne tesne po ňom. Ak je doteraz všetko v poriadku a gravidita sa ďalej vyvíja je možné, že tehotenstvo bude ďalej normálne pokračovať.