Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,339 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dojcenie a lieky

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať bolo mi zavedené vnutromaternicoce teliesko. Mám však problém s dlhodobým krvácaním u gynekologicky som bola dnes a po kontrole mi predpísala 2 lieky a to Etamsylat p.o.500mg a Cyclonamine 500mg. Mám však 5 mesačného synčeka ktorého dojcim a s problémami budeme len začínať v pribalovom letáku sa píše že v prípade užívania na ma doručenie prerušiť čo by som nerada gynekologicke budem volať zajtra na kolko už ma po ordinacnych hodinach môže liek zacat brat alebo radšej nie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, obidva lieky sú rovnaké, majú rovnakú účinnú látku, je to prakticky ten istý liek. Dojčiť aj v prípade ich užívania môžete. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • dojčenie a lieky

  , Autor: bernadet

  Dobrý deň, pán doktor,
  chcela by som sa ešte opýtať na liek Isoprinosil - aký odstup musím mať od podania poslednej tablety, kým budem môcť znovu dojčiť? Vopred ďakujem za odpoveď.
  S pozdravom Daniela

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, existuje viacero názorov na kojenie a užívanie Isoprinosinu. Podľa mňa môžete pokračovať v kojení prakticky hneď.

 • Dojčenie a lieky

  , Autor: Kristína20

  Dobrý večer, mám zapál močových ciest, prechladla som zo spodu a dojčím. Tak sa chcem opýtať aké tabletky (antibiotika) by ste mi odporučili. Či môžem biseptol alebo zinnat keď dojčím? Alebo by ste mi odporučili nejaké iné? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto na diaľku sa ordinovať antibiotiká nedajú. Je možné, že by postačilo užitie jednorazového antibiotika. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára.