• 3D ultrazvuk

    , Autor: miska656

    Dobrý deň
    Mám na vás otázku, včera som bola na 3D ultrazvuku. Podľa poslednej menštruácie som 13+0 tt, podľa ultrazvuku som 13+2 a lekár sa vyjadril, že dieťa je od poslednej menštruácie staršie o 2-3 dni. Možno hlúpa otázka, ale nerozumiem, ako je možné, že je dieťa o 2 dni staršie ako termín poslednej menštruácie, keď tehotenstvo začína a počíta sa práve prvým dňom menštruácie? Ak som 13+2, znamená to, že tehotenstvo začalo 2 dni pred menštruáciou, je to vôbec možné, ak jediný pohlavný styk bol až 14 dní po menštruácii a pred menštruáciou nebolo vôbec nič? Ospravedlňujem sa, ale neviem si to logicky vysvetliť. Ďakujem

    Dobrý deň, termín podľa poslednej menštruácie nemusí byť za určitých okolností na deň presný, ale riadime sa ním, pretože za predpokladu pravidelnej menštruácie je to najpresnejší termín. Šedá zóna je medzi ovuláciou a menštruáciou. Závisí od dĺžky menštruačného cyklu, od času ovulácie ako aj od času pohlavného styku. Na druhú stranu treba povedať, že ak by USG vyšetrenie robilo 6 lekárov za sebou, každému by vyšla iná hodnota. Stačí rozdiel pol milimetra až milimeter v meraní a už to robí rozdiel deň dva. Netrápte sa tým, je to v poriadku.