• pretrvavajuca bolest v prsniku po odstaveni

    , Autor: ssussie

    Dobry den, pred siedmymi mesiacmi som odstavila syna po dvadsatmesacnom dojceni. Uz v sestonedeli som dostala skaredu mastitidu a prsniky sa mi pri vacsom naliati upchavali, takze aj napriek dojceniu sme prikrmovali. Problem je, ze syn je uz odstaveny hodnu chvilu a mna stale pocas ovulacie a pred menzesom bolia prsniky, teda hlavne lavy v miestach, kde ma bolieval aj ked som dojcila. Ked som ho odstavila, tak som tri mesiace este sem tam odsala mliecko pre uvolnenie. Potom mi to lekarka zakazala, ze si mam len davat studene obklady. Asi mesiac na to sa mi uplne rozhadzal cyklus, len som menstruovala a menstruovala. Medzitym som bola aj na UZV prsnikov, vsetko ukazovalo v poriadku, len lekar povedal, ze tie zlazy su aj napriek styrom mesiacom od odstavenia stale este rozsirene, ze to chce cas. Cyklus sa mi ako tak upravil, aj ked sa mi prva faza uplne skratila na minimum a cyklus mam 24 dnovy s teda dost jasnymi plodnymi dnami. Je normalne, ze jedno zastavenie laktacie moze robit tolko starosti? Ze najprv sa ani mlieko nechce prestat tvorit (aj ked malinko, ale predsa), potom sa cyklus rozhadze a aj sedem mesiacov po odstaveni ma stale boli pocas ovulacie a pred menzesom ten prsnik co som z neho viac kojila? U gynekologa uz som bola asi pat krat za tu dobu... Teda kvoli zastupovaniam v lete som bola u viacerych a kazdy povedal, ze je to v podstate v norme... Vdaka za odpoved.

    Dobrý deň,

    ak se teda bola opakovane kontrlované a bolo aj UZv a jenález v norme, môže to byť normálny nález vo vašom prípade
    možno by ste ešte mohla doplniť niektoré z preparátov na bolestivé prsníky-agnucaston, mastodynon a pod., možno by bolesti ustali
    s pozdravom