• Málo mlieka

    , Autor: gloxinia

    Dobrý deň, mám 2-mes.dieťa, narodené v riadnom termíne, miery 3770g a 51 cm. Od narodenia som plne dojčila. Už v pôrodnici ma sestričky upozornili, že dieťa kleslo dosť na váhe (na 4. deň o 400 g). Dva mesiace som chodila k pediatričke na preváženie každý týždeň a priberanie bolo slabé. Posledné dva týždne však nebol ani úbytok, ani prírastok na váhe. Váha v ukončených 2 mesiacoch bola 3740 g (nedosiahli sme ani pôrodnú váhu). Mám správnu techniku dojčenia. Dieťa malo dlhodobo zelenú stolicu, koliky, plač celý deň, stále prisaté na prsiach, kakalo cca každú hodinu, ak práve nespalo. V noci dlhý spánok, t.j. 3až 5 h vkuse. Lekárka mi teda povedala, aby som prikrmovala, že sa mi tvorí málo mlieka. Všade však čítam, že slabé mlieko neexistuje, málo mlieka je spôsobené nesprávnou technikou dojčenia. V čom môže byť problém u mňa? Existuje slabá mliečna zľaza? Mimochodom, je to už moje 3.dieťa, ktoré musím prikrmovať. Tešila som sa, že sa aspoň pri tomto rozkojím. Čaje na podporu dojčenia nepomáhajú, nie som v strese, pravidelne a zdravo sa stravujem. Prosím, poraďte, či by sme mohli byť bez prikrmovania.

    Dobrý deň,
    môžte skontaktovať laktačnú poradkyňu, dajú sa i bezplatne zohnať cez internet, príde k vám domov zdarma a najlepšie vám dokáže v tejto veci pomôcť(technika)
    Nemalo dieťa nejkú infekciu, ak spomínate zelenú stolicu a hnačky?K tomu by mal zaujať stanovisko pediater, ale predpokladám, že ste jej to povedala.
    Samozrejme ak by vám neporadila ani laktačná poradkyňa, nemusíte sa na dojčenie fixovať, ak by bolo nutné prikrmovať , tak prikrmutje, dieťaťku ste určite už poskytla mnohé cenné látky z mlieka-protilátky a podobne.Nie je nutné sa kvôli dojčeniu znepokojovať a trápiť, ak budete dojčiť i prikrmovať , bude to úplne v poriadku .
    S pozdravom