Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,811 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hrčky po abscese prsníka

  , Autor: BarboraMax

  Dobrý deň,

  Počas šestonedelia som mala abscess v prsníku. Ten mi nakoniec liečili ambulantne a už je vporiadku. Predtým sa mi však vytvorili v prsníku hrčky pravdepodobne sa mi upchali mliekovody. Hrčky mi v prse však ostali aj po tom čo mi vyliečili abscess. Tomu je už 5 mesiacov dozadu. Dúfala som že budem môcť plne dojčiť ale bohužiaľ mám málo mlieka v danom prse pravdepodobne aj kôli pretrvávajúcim hrčkám. Chcela som sa informovať ohľadom toho či existuje liečba na tieto hrčky alebo či by som mala podniknúť nejaké vyšetrenie. Prípadne či je to bežné že po abscese ostanú v prse hrče a je v ňom menej mlieka? Ďakujem za info.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte ešte rozbehnutú laktáciu, môže sa jednať o rozšírené mliekovody, či mliečnu žľazu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám dá výmenný lístok na USG prsníkov. V prípade potreby budete odoslaná do mamárneho centra.