Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,868 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • matovy caj

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať či sa v tehotenstve môže piť matovy čaj ak áno v akom množstve.V lekárni mi ho odporučili na tráviace ťažkosti ale na internete sa stretávam s názormi že sa nemôže piť a škodí.Som v 20 tt ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  v 20 tt. je ešte dosť skoro na akékoľvek experimenty, čiže ak existujú nejaké zdroje,kt. uvádzajú že by ste nemala mätový čaj piť(že by mal plodu škodiť), určite si mylsím, že by ste to nemala preháňať.Na tráviace ťažkosti si uvarte jeden slabší vývar raz do dňa, to neuškodí a možno vám to trošku pomôže v súvislosti s trávením.4aj je aj alergizujúci, čiže veľa by som ho určite nepila.
  zaraďte do strvy viac tekutín, acidofilné kutlúry v jogurtoch atd,ovocie a zeleninu a určite sa vám časom polepší trávenie.
  S pozdravom

Podobné otázky

 • Zastavenie laktácie

  , Autor: mamka lianky

  Dobrý deň pán doktor, som tehotná a odstavujem dcérku od dojčenia, dôvodom príšerná je bolesť pri dojčení. Je už deň a pol bez, no prsia sa mi plnia a mám bolestivé hrčky. Odstriekavam do úlavy a masírujem, bojim sa že budem mať teploty a zápal lebo som to už mala 3x. Máte nejakú radu ako zastaviť laktáciu? Alebo sú na to nejaké lieky? Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, prsník si nedráždite, mlieko nevytláčajte a na 3 dni znížte príjem tekutín. Skúsiť môžete šalviový, či mätový čaj, prípadne homeopatikum Rycinus 30CH na zastavenie laktácie. Existujú samozrejme aj preparáty na zástavu laktácie, ako Norprolac, Cabest, či Dostinex. Majú sa používať počas tehotenstva iba vtedy, ak sú jednoznačne indikované a po presnom zhodnotení prínosu/rizika.

 • Mätový čaj

  , Autor: michaela-11

  Dobrý deň no ja som zvyknutá už dlho piť každý deň šálku matoveho čaju. To je teda veľa?

 • Mätový čaj

  , Autor: michaela-11

  Dobrý deň chcem sa opýtať môže sa mätový čaj v tehotenstve? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, o mäte v tehotenstve sa toho napísalo už mnoho. Osobne si myslím, že ak si občas dáte pohár nie dlho luhovaného mätového čaju, neublíži to.