Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,872 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • rozťahovanie maternice

  , Autor: rebelka

  Dobrý deň, je normálne prestať cítiť rozťahovanie maternice, teda nemať bolesti podbruška? Teraz by som mala byť 9tt+3 a neviem, či sa mám báť, že je niečo zle. Toto je moje prvé tehotenstvo a nechcem dr. otravovať. Naposledy som u nej bola minulú stredu a všetko bolo v poriadku. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak by ste mala pocit, že vám bruško nerastie určite navštívte lekára.Ale bolesti v podbrusí nemusia pretrvávať celé tehotenstvo
  S pozdravom

Podobné otázky

 • Tvrdnutie bruška

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor som 17+5 tt a už cítim pohyby take jemne štuchanie a mam bolesti po bokoch a v podbrusku kŕče nemôžem sa postaviť alebo chodiť som dosť chudá a od začiatku tehotenstva cítim roztahovanie maternice intenzívnejšie ale čo ma trošku straší je že mi niekedy stvrdne podbrusko ako a zacítim tlak a hneď to prestane alebo niekedy keď ma boli v podbrusku keď sedím tak ma boli v podbrusku stvrdne bruško a hneď prestane môže to byt len tým že ma drobec tlači ? Na poslednej poradni som mala všetko v poriadku akurát teraz ako som začala 17 týždeň tie bolesti inak nič. Ďakujem vam za odpoved krásny deň prajem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u niektorých žien je zväčšovanie maternice v začiatkoch tehotenstva o niečo bolestivejšie. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Pichanie

  , Autor:

  Dobrý deň , som v 27tt a asi necelý týždeň pociťujem také pichanie v rozkroku, na ľavej strane. Neviem sa nikde dočítať, čo to môže byť? Myslela som, že rozťahovanie maternice, ale všade sa píše, ze je to cítiť v podbrušku. Ale toto je úplne dole. Mám ešte jeden problém. A to na pravej strane zadnice a bolí ma to pri pohybe tak, že keď stojím napr. v kúpeľni alebo varím, tak pri každom posunutí alebo otočení mi tá bolesť vystreluje a doslova nahlas za"au"kám. Neviem, či mám s tým ísť ku gynekológovi, alebo k obvodnému.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaná bolesť v slabinách alebo rozkroku, či pichanie v pošve môže byť spôsobené zväčšovaním sa maternice a naťahovaním závesného aparátu maternice a priľahlých väzov. Čo sa týka bolesti, predpokladám bedrového kĺbu, v priebehu tehotenstva sa môže vyskytovať. Ak máte predispoziciu na koxartrózu, v tehotenstve sa vplyvom zväčšujúcej sa záťaže na kĺby môže bolesť vyskytnúť. Takto sa Vám však objektívne vyjadriť neviem. Vždy platí, že pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás pripadne môže odoslať za ortopédom.

 • Skrátený krčok a bolesť panvy

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať, mala som asi 5x silnejsiu bolesť v panve - bokoch a prechádza to trosku aj ku krížom. Z tejto bolesti mi prišlo v kostole aj nevoľno na odpadnutie a bola som 4 dni hospitalizovaná. V nemocnici mi povedali, že táto bolesť súvisela so skráteným krčkom maternice- v 21. týždni namerali 24mm. Po 4 dňoch ležania s vylozenymi nohami na vyšetrení bol už krčok v norme- 41mm. Je možné aby sa takto opäť predĺžil ? Prinar predpísal kludovy režim. Podľa môjho gynekológa ide však len o rozťahovanie maternice ktorá tlači na väzivo a kosti, ktoré bolia a nie je možné aby sa krčok natiahol o takú dĺžku. Prosím poraďte mi. Ďakujem vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krčok maternice sa predĺžiť nemôže. Niekedy je výsledok skreslený pri dráždení maternice a tlaku hlavičky na dolný segment maternice, čo môže imitovať otváranie krčka a teda je nameraná nižšia hodnota dĺžky krčka maternice. Keďže som ale nevidel nález ani nepoznám všetky okolnosti, ako aj informácie, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Je pravda, že ak má žena bolestivú menštruáciu, horšie znáša aj každodenné rozťahovanie a zväčšovanie maternice. Môžu byť bolesti panvy, podbruška, krížov,... Je to dosť individuálne. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobry den pan doktor odvcera pocitujem take slabsie akoby menstruacne bolesti hlavne vlavo pichanie neviem akoby natahovanie som v 14 tt moze ist len o roztahovanie maternice? Uzivam magnerot ale len 1 tbl denne a este mi dal dr 2 krabice progesteron mala som hematom uz sa vstrebal,a samozrejme femibion, Aky je vas nazor na tie bolesti cely den ma pobolieva dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, popisované bolesti pravdepodobne súvisia so zväčšovaním sa maternice. Keďže však nepoznám presné informácie ani výsledky, objektívne sa pochopiteľne neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri zhoršení bolestí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hlienovitý hnedý výtok

  , Autor: veronininika

  Dobrý deň,pani doktorka,
  chcem Vás poprosiť o radu. Som v 11+1tt. V stredu som len tak sedela a zacítila,že zo mňa niečo tečie, na toalete som zistila, že to bolo veľké množstvo hlienu,ale bol sfarbený do tmavohneda. Mala som dojem,ako keby to bola stará krv zmiešaná s hlienom. Toho hlienu bolo viac. V priebehu pol hodiny sa to zopakovalo asi 3x a potom nič. Nemám žiadne bolesti,len cítim rozťahovanie maternice. Vyľakakala som sa a išla na pohotovosť. Tam mi Dr. nezistil nič, všetko v poriadku, bábätko O, placenta OK,nič sa neodlučuje, žiaden hematóm, žiadne stopy po krvácaní. Takže ma poslali domov.Akurát mi zvýšili dávku Duphastonu na 3x1.
  Hneď na druhý deň som ešte zašla za svojou Dr. Nakoľko mi ešte na začiatku tehotenstva robila kultiváciu a zistila sa prítomnosť Stafilokoka. Dr.však povedala,že Macmiror mi predpíše až po 12tt. Nakoniec mi ho ale predpísala už teraz, no v prípalovom letáku sa píše,že sa nesmie užívať v 1.trimestri. Podľa UTZ robeného v stredu som 10+4tt. Môže to nejako ovplyvniť bábo? Kedže najprv mi ho nechcela dať a nakoniec mi ho predpísala.
  Ešte by som chcela vedieť, či ten výtok môže mať súvislosť s tým Stafilokokom a či sa ešte môže objaviť. Mala som ho ešte na druhý deň. A neprestane, mám opäť bežať na pohotovosť? Alebo sa nemusím kvôli tomu stresovať? Najbližšiu poradňu mám 30.12.
  A ešte by ma zaujímalo, či veľký stres/ rozčúlenie môže spôsobiť, že praskne nejaká cievka niekde, prípadne nastane krvácanie/potrat? Lebo dnes som sa ozaj strašne rozčúlila,nedalo sa tomu vyhnúť a bojím sa,či to nebude mať nejaký následok.

  Veľmi pekne ďakujem za radu. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  samotný krvavý výtok, či špinenie nemuselo s infekciou nijako súvisieť, na druhej strane sa odporúča v tehotenstve táto infekcia preliečiť, pretože veľmi často spôsobujú vaginálne infekcie predčasný pôrod či potrat. Macmiror, podobne ako iné lieky, sa počas prvého trimestra neodporúčajú, iba ak je benefit z podávania liekov väčší ako riziko samotné. Čo spôsobilo krvácanie je otázne, veľký strs či rozčúlenie gravidite určite neprospieva.