• Pobolievanie v podbrušku

    Dobrý deň, som v 18tt a začala som mať akokeby menštruačné pobolievanie v podbrušku. Maternicu cítim akokeby bola tvrdá, boli ma aj na pravej keď chodím, keď sedim a vstanem alebo keď urobim dáky pohyb. Je to to roztahovanie maternice alebo treba ísť doktorovi? Pohyby stále necitim, jediný znak tehotenstva ktorý momentálne mám je že mi začalo z jedného prsníka vytekat kolostrum..

    Dobrý deň, iba takto na základe opisu sa nedá veľmi objektívne vyjadriť. Maternica sa každým dňom zväčšuje, čo môžete pociťovať ako pichavé bolesti po stranách podbruška, ako aj v pošve. Ak je však celé podbruško tvrdé, nie je to úplne ideálne. Skúsiť môžete užívať Magnézium v úvodnej dávke 3x1 tabletka denne, ktorá sa dá ešte navyšovať. Odsledujte si to. Samozrejme, v prípade ťažkostí, ako aj nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.