Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,511 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • tehotna?

  , Autor: bobula5

  Dobry vecer, chcem sa vas opytat aka je pravdepodobnost, ze som tehotna ak som mala chraneny pohlavny styk no s nehodou (praskol kondom dva a pol mesiaca dozadu. Po pohl.styku som dostala menstruaciu na cas ale bola velmi bolestiva, tyzden pred nou som pocitovala nutkanie na vracanie, pocas nej zo mna vychadzali aj hrudky, aneskutocne ma palili bradavky. Potom som dostala na cas dalsiu menstruaciu no trvala kratsie ako obvykle. A teraz mi menstruacia meska 5den. Od toho incidentu som si pre istotu urobila 7 testov ktore ukazali negativny vysledok. Dokonca mi lekar odobral na moje poziadanie krv 62den po pohl.styku a vysledok negativny. Lenze teraz mi moja menstruacia meska 5 den a ja namiesto toho pocitujem strasne bolesti v podbrusku a nutkanie na vracanie pocas obeda. Aka je pravdepodobnost ze som tehu? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  existujú aj iné príčiny meškania menštruácie ako je tehotenstvo. Ak ste si urobili 7 tehotenských testov a výsledok z krvi bol negatívny tehotná určite nie ste. A veľmi pravdepodobne máte len nepravidelný cyklus.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo

  , Autor: Viks

  Dobrý včera som vám otázku v znení : Dobry deň prajem. Je to trocha trápna otázka. Je možné že aj keď mam s manželom styk a nikdy sa nespraví do mňa že som tehotná? Menzes mi mešká vyše mesiaca plodne neplodné dní som si teraz veľmi nesledovala. Dnes som si robila tehotensky test a vyšiel negatívny. Môže mi menzes meškať z iných dôvodov?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, samozrejme, príčin meškajúcej menštruácie, či celkovo znepravidelnenia menštruačného cyklu môže byť viacero. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, nálezy, ani okolnosti, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu a stanoví ďalší postup.

 • Tehotenstvo?

  , Autor: Viks

  Dobry deň prajem. Je to trocha trápna otázka. Je možné že aj keď mam s manželom styk a nikdy sa nespraví do mňa že som tehotná? Menzes mi mešká vyše mesiaca plodne neplodné dní som si teraz veľmi nesledovala. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk, či pohlavný styk s ejakuláciou mimo pošvy nie je antikoncepcia! Takže áno, za týchto okolností sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Skúste si realizovať tehotenský test, prípadne pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Môžem byt tehotná?

  , Autor: Používateľ

  Minuly týžden 10.2. Som mala pohlavny styk s priatelom. Použili sme pharmatex aj kondóm. Prvý krat ho vytiahol a ejakuloval do kondomu. Išiel sa vymočiť, utreli sme si ruky, o cca 15 minut sme natiahli ďalsi kondom. Znova neejakuloval do mňa ale na brucho. Môžem byť tehotná? Mešká mi menštruácia ( mám nepravidelmy cyklus) a aktuálne mám špinenie 2hý deň ( včera ma prstoval silnejšie priateľ) mám sa obávať tehotenstva ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností a teda predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete. Počínajúce špinenie môže byť aj začiatok menštruácie. Príčin však môže byť viacero. Odsledujte si to.

 • Sex

  , Autor: Veronika2801

  Dobrý deň, obraciam sa na Vás kvôli názoru... Dňa 31.12 som večer mala nechránený sex a ejakulat bol vystrieknuty mimo mňa... Muž si penis neumyl išli sme spať... Na ďalší deň ráno bez vymočenia či umytia penisu sme mali nechránený sex.. Moja otázka znie... Môžem byť tehotná? Dňa 3.1 večer som užila "tabletku po".. Aká je šanca že budem tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Ak ste stihli užiť tabletku núdzovej antikoncepcie, ktorá má účinnosť do 72 hodín od styku, pravdepodobnosť tehotenstva je malá, ale nie nulová. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete realizovať tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • tehotenstvo

  , Autor: sandra172

  dobry den, prosim vas strasne sa bojim. mali sme s priatelom pred 2 tyzdnami pohlavny styk, bez kondomu. nespravil sa do mna a bol vo mne asi minutu lebo sam sa tiez bal, no je mozne aby ze by som bola tehotna? menstruacia mi meska 3 dni, stresujem uz od vtedy co sme mali pohlavny styk, priznaky ako nevolnost a podobne nemam ale aj tak sa bojim.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Za daných okolností je pravdepodobnosť pomerne malá, no nie nulová. Odsledujte si to. Tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Pri meškaní menštruácie minimálne 14 dní si môžete realizovať tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.