• diagnoza

    Dobrý deň
    Som v 9tt,mávam bolesti v pravom podbrušku,gynekológ ma vypísal na PN a na pnkovom papieri mám diagnózu O20.1,chcela by som vedieť čo presne táto diagnóza znamená,na hroziaci potrat ma lekárka neupozorňovala,ani nekrvácam.Daľšiu otázku ktorú by som chcela položiť je že asi 5 dní mám bolesti v pravom podpazuší,keď sa umývam mydlom mám pocit že to tam mám aj trošku opuchnuté,môže tá bolesť byť spôsobená tehotenskými hormónmi a tým že mi narástli prsia?Je to dosť nepríjemné a pokiaľ viem žiadnu cystu v prsníku nemám.Ešte jedna otázka môžem užívať kyselinu listovú a magnéziové tablety,pretože v lekárni mi povedali že si mám dávať pozor na užívanie magnézia s inými minerálmi.Ďakujem

    Dobrý deň,
    diagnóza O 20.1 je diagnóza hroziaceho potratu, bohužial neurčitá bolesť v pravom podbrušku nemá svoj kód, preto ak chcete byť na PN musí jej byť pridelený určitý kód, bez toho to nejde. Čo sa týka bolesti či opuchnutia podpazušia, môže to súvisieť s hormonálnymi vplyvmi na rast prsníkov no bolo by ideálne to pri najbližšej kontrole lekárovi povedať. Kyselinu listovú užívať môžete, na magnézium nevidím dôvod.