• Problem v tehotenstve

    Dobrý večer.Prosím Vás ja som zúfala už,odbraciam sa na VVas,aby som vedela Váš názor.Práve dnes som v 30 týždni tehotenstva a bola som na pravidelnej prehliadke,tj na poradni,mali mi brat krv ,lenže na 8 krát,čo ma pichali sa im to nepodarilo,ale o tom nejde.Moj gynekolog ma vyšetroal a meral maleho/ú .Povedal mi že ma 29 cm , a 1200g.Ja som potom nanho pozrela a pýtala som sa ho či to nieje málo,že si čítam na internete a tá váha mi nesedi.S dlzkou som si nebola ista. On ze pockajte no moze byt že je mensia,pozrieme to v tabulkach. Potom mi povedal,že by mala ( pisem mala,lebo dufam v dievčatko ) o 400 g viac.O dlžke mi nepovedal nic.Ked som prišla domov som sadla ze pc a listovala stranky.Všade píšu , že v 30 týždni by malo merat 39 ,niekde píšu aj 40 cm.Mne povedal,29 cm.Ved to je strašne málo nie?Od začiatku mám nejaké problémy a teraz neviem,co si mám mysliet. Ale všetky výsledky mám dobré . Ak mi odpoviete budemVám velmivdačná :-) spozdravom Kristina

    Dobrý deň,
    dĺžka nie je presná, preto sa zväčša dĺžka dieťatka ktoré je v maternici stočené nemeria, otázne je či dieťatko meral od hlavičky po kostrč alebo aj s nožičkami. Ako hovorím, toto nie je údaj, ktorý je smerodatný. Avšak hmotnosť dieťatka je naozaj malá. A je nutné sledovať či dieťatko priberá, aké sú prietoky a aká je funkcia placenty.