• Nízka placenta

    , Autor: edit31

    Dobrý deň,
    som v 32tt a mám nízko placentu. Keďže viem, že to môže viesť k cisárskemu rezu som z toho dosť nesvoja. Viem, že sa to stále môže upraviť a aj keď som sa spýtala lekára jeho odpovede boli neurčité z čoho neviem usúdiť ako veľmi je to zlé. Moja otázka preto znie,ako veľmi sa mám toho cisárskeho "obávať" ak mám v správe z 32tt (31+3) zo sona napísané: "vzdialenosť dolného polu placenty od vnútornej bránky 61mm,cervikometria 35mm,placenta na prednej stene".
    Môže sa to ešte dostatočne upraviť na hodnoty,aby som mohla rodiť prirodzene? A čo všetko môžem spraviť preto,aby to bolo dobre? Na PN som skoro celé tehu,kvôli skrátenému krčku som ležala aj v nemocnici a celý čas veľa odpočívam.
    Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň :)

    Dobrý deň,
    vzdialenosť 61 mm od dolného pólu placenty po vnútornú bránku - to znamená 6 cm je podľa všetkých odporučených postupov dostatočná na vaginálny pôrod, preto ak je to naozaj skutočná vzdialenosť nemusíte sa zatiaľ vôbec znepokojovať, do termínu pôrodu to bude predpokladám v absolútnom poriadku, samozrejme je nutné to sledovať no nie sa zbytočne znepokojovať. Taktiež cervikometria je v poriadku, aj keď je krčok maternice mierne skrátený, pokračujte v šetriacom režime ale neznepokojujte sa. Držím palce!