Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,790 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • otehotnenie

  , Autor: jesi

  Dobry den chcem sa spytat 22.12.2013 som mala menzes potom som mala dostat 19.1.2014 ale neprisiel bola som u lekarky a ona mi povedala ze som tehotna ale je tam vidiet iba 4mm vacok v akom case ale kedy som asi otehotnela ako sa to da zistit.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  závisí od toho ako často máte menštruáciu. Ak máte pravidelný 28-30 dňový menštruačný cyklus k ovulácii dochádza na cca 14-16 deň. To znamená, že ovulácia vo vašom prípade mohla byť cca 4-6. januára.

Podobné otázky

 • Otehotnenie

  , Autor: ria888

  Od 21.12.2021 do 30.12.2021 som brala norethisteron na predpis od doktorky. 27.12. 2021 som mala len raz sex s priateľom, keďže som nebrala antikoncepciu užila som tabletku po Navela. Je možné že by som otehotnela alebo nie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu správneho a včasného užitia tabletky núdzovej hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá.

 • Otehotnenie

  , Autor: Ivanka 555

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. S partnerom sme mali nechránený sex 2 dní po skončení menštruácie čiže 5.1. Urobil sa do mňa. Čo sa týka toho riadim sa menštruačným kalendárom. Podľa kalendára mi plodné dni ukazuje od 11.1 a ovulácia by mala byť 16.1. V menštruačnom kalendári si stále aktualizujem dátum menzesu. Moja otázka je aké veľké je riziko otehotnenia keďže deti ešte neplánujeme.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá., hoci za daných okolností je riziko o niečo nižšie.

 • Koronavirus a otehotnenie

  , Autor: alena-25

  Dobry den, prave sme s manzelom obaja pozitivni na koronavirus ( takmer bezpriznakovy priebeh) a snazime sa o babatko. Myslite, ze mame nejaky cas pre istotu teraz pockat? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počkal by som do doby, kedy budete zdraví a následne pokračoval so snažením sa.

 • Otehotnenie

  , Autor: kativa12

  Dobry den, mozeme sa pocas a po dobrati atb suprax 400mg snazit o babatko? Tesne po dobrati atb mi vychadzaju plodne dni a nerada by som premrhala dalsiu sancu. Je to nebezpecne alebo je to ok?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti s a odporúča snaženie o tehotenstvo v čase, kedy je organizmus zdravý, imunita nie je znížená a neužívajú sa žiadne antibiotiká. Ak sa však aj napriek tomu chcete snažiť, skúsiť to môžete. Suprax sa považuje za bezpečný, ak aj otehotniete pri jeho užívaní, nezvyšuje sa riziko potratu ani poškodenia plodu oproti ostatným.

 • Možnosť otehotnenia

  , Autor: Lianaa

  Dobry deň p. doktor chcem sa opytat pred vyše mesiacom som prestala užívať antikoncepciu.
  Po menstruacii približne 8, 9 dni som mala nechránený styk.
  Viem, že niesom chránená, ale či je možné otehotnenie po hak.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ak neužívate hormonálnu antikoncepciu, tehotenstvo sa v prípade nechráneného pohlavného styku nedá vylúčiť.