• nízko položený plod

    , Autor: nelinka1212

    Dobrý den, som v 17tt a predvčerom v poradni mi dr. povedala že mám nízko položený plod. Je to moje druhé tehotenstvo (dcerka bude mať 2roky) pri prvom mi to tiež hovorila len som to vtedy neriešila dosť často mi tvrdlo brucho (užívala som magnezium 1x denne) chodila som do práce a nakoniec som malu donosila v poriadku. teraz vravela že pri druhom tehotenstve je maternica slabsia, ale že kým sa neotváram tak je všetko ok. podla sona je všetko v poriadku, a pokial budem mať niejaké tvrdnutie mám oddychovať a dať si magnezium (to hovorila dr.čo robila sono) chcem sa opýtať na váš názor. chcem sa opýtať na váš názor lebo ma to dosť vystrašilo, pri malej si velmi neoddýchnem...... ďakujem

    Dobrý deň,
    ak vám to lekárka povedala na základe ultrazvukového obrazu určite to tak bude. Postupujte podľa jej rád, skúste oddychovať, a malú hlavne nedvihať, obdobne ani nič ťažké. Magnezium môžete užívať aj 3x denne v prípade, že bude bruško tvrdnúť. Rozhodujúci je vaginálny nález, ten pokiaľ neprogreduje je všetko v poriadku a vaše bábätko donosíte do termínu.