• Nízko položený plod v 23.týždni

    , Autor: lula-4

    Dobrý deň, mám nízko položený plod hlavičkou dolu. Krčok sa našťastie neotvára. Doktorka mi odporučila kľudový režim, a tabletky Duphaston. Popritom si pichám aj Fraxiparin kvôli vrodenej poruche zrážanlivosť krvi.
    Chcem sa opýtať čo mi hrozí, mám sa obávať predčasného pôrodu?
    Ďakujem

    Dobrý deň, nepoznám výsledky vyšetrení, ale na základe toho, čo ste napísali si myslím, že Vám aktuálne nehrozí predčasný pôrod. Liečba progesterónovým blokom, teda vo vašom prípade Duphastonom je pomerne častá, tak isto aj liečba trombofílneho stavu v tehotenstve nízkomolekulárnym heparínom. Treba dodržiavať nastavenú liečbu a odporúčania Vášho obvodného gynekológa. Ak by bol nález zhoršený, alebo by sa niečo nezdalo obvodnému gynekológovi, odporúčal by hospitalizáciu. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.