• Clexane

    Dobrý deň, pani doktorka, najprv Vám veľmi ďakujem za vaše doterajšie rady. Som tehotná v 9tt.(Doteraz jeden zamlčaný potrat v 9tt a 3 spontánne v 7tt). Mám vrodené trombofilné mutácie-spolu 5, žiadna nie je závažná. Užívam Clexane 0,2. Na hematológiu na kontrolu-odber krvi mám ísť až v 14 tt. Plus kým budú výsledky, zase prejde niekoľko dní... Viem, že dávky Clexanu sa upravujú aj podľa hmotnosti, no nikto sa na moju hmotnosť nepýtal. Vážim 59-60 kg. Moja otázka: Kedy by sa v mojom prípade mala zvýšiť dávka Clexanu, a od akej hmotnosti? Možno máte podobné pacientky, zaujíma ma Váš názor.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    vaša samotná váha nevyžaduje zvýšenie dávky clexanu, avšak definitívne o tom musí rozhodnúť hematológ na základe laboratórnych parametrov z krvi.