• Špinenie - krvácanie

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať či je v poriadku krvácanie po gynekologickom ošetrení.
    Som v 8+2tt. Mám už dva MA za sebou.
    Včera som bola na pohotovosti okrem USG zo spodu mi robila doktorka Vyšetrenie krčka. Užívam anopyrin, progesterón vaginálne a clexane. Dnes ráno som mala na toaletnom papieri celkom väčšie množstvo krvi a vlastne celý deň pozorujem svetlú krv. Pri zavádzaní progesterónu som mala na prste aj tmavšiu krv. Som po konizacia krčka (2022) a aj vo všeobecnosti mimo tehotenstva po pohlavnom styku mávam špinenie. Mám sa niečoho obávať ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, príčin špinenia, či slabšieho krvácania môže byť u Vás viacero. Vo všeobecnosti je špinenie, najčastejšie tmavou hnedou krvou, ale aj ružovým výtokom, či svetlou krvou, do 16. týždňa tehotenstva spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Užívate a aplikujete si preparáty na riedenie krvi, čo ešte zvyšuje pravdepodobnosť zašpinenia. Odsledujte si to. Myslím si, že nie je dôvod na obavy, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.