• hranicne prietoky

    Dobrý deň, som v 31 tt a pán doktor ma dnes po ultrazvukovom vyšetrení vystrašil, že mám hraničné hodnoty prietokov RI. Bola som tam 11.7 a nameral hodnotu RI 0, 72 a dnes 23.7 nameral RI 0,68 a SD 3,12. Ostatné hodnoty k 11.7 boli BPD 7,5 TAD 24,6 FL 5,3 alebo 5/3 POLOHA hlav. POSTAVENIE II AS + PP ++ morfológia 1320 g placenta vzadu gradin PP placenty II mnozstvo plod vody norm.
    Chcem sa spýtať či je všetko v poriadku lebo na ANTOLSKEJ okrem toho že na ultrazvuk čakajú mamičky min. 3 hodiny tak sa nakoniec od PÁNA doktora nič nedozviem. A nabudúci týždeň mám ísť na kontrolu. A nemám dobrý pocit z toho,že musím chodiť každý týždeň na kontrolu. A ešte ma trápi veľkosť bruška, podľa porovnania s ostatnými tehuľkami v tomto období, nemám až také veľké bruško.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    bábätko je troška menšie čo sa váhy týka, štandardne je dieťatko veľké cca 1500-1700 gramov, na druhej strane to nemusí vôbec nič znamenať. Niektoré detičky sú jednoducho menšie ale rovnako zdravé. Hraničné prietoky je nutné sledovať , je to v podstate to isté ako keby vám namerali vyšší tlak krvi - z jedného merania sa nedá nič povedať a môže ísť o náhodný nález. Presne tak je to aj s dieťatkom. Otázne bude, aký bude hmotnostný prirastok za dva týždne. Držím palce!