Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,845 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Umelé oplodnenie

  , Autor:

  Dobrý deň. Ako som už písala aké mám zdravotné problémy chcem sa opýtať dnes som bola na ultrazvuk som v 7. Mesiaci a lekár mi vravel že bábätko má slabé prietoky čo to znamená ???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najvhodnejšie je sa pýtať priamo vyšetrujúceho lekára. Môže sa jednať o hraničné prietoky krvi v pupočníku. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani výsledky vyšetrení, takto sa Vám objektívne bližšie vyjadriť neviem.

Podobné otázky

 • Umelé oplodnenie

  , Autor:

  Problémy zo štítnou žľazou som mala už aj pred umelým oplodnením a tu trombofíliu mám vrodenú brucho mi rastie nejako do bokoch. Asi preto som 9 rokov nemohla a nemôžem prirodzené otehotnieť. Tak som podstúpila to umelé oplodnenie.A čo sa stalo s tým druhým embryom keď mám tam len to jedno? Počula som že pre moje choroby sa môže stáť čokoľvek. A že brucho mi moze rásť preto tak lebo že bábätko je zle uložené.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa neujali obidve embryá, znamená to, že jedno embryo po vklade odumrelo. K rastu brucha sa neviem vyjadriť. Plod môže byť uložený v maternici priečne a preto máte taký tvar brucha. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Umelé oplodnenie

  , Autor:

  Dobrý večer. Chcem sa opýtať som po umelom oplodnení dali mi tam 2 embrya lenže jedno sa vstrebalo alebo neviem čo sa stalo teraz som v 6 mesiaci tehotenstva mám problém zo štítnou žľazou a mám Vrodená trombofíliu môj lekár mi robil ultrazvuk na začiatku a potom 4 mesiaci v 5 a teraz v 6 má len pozeral zo spodu a vravel že krcok je poriadku. Neviem či bábätko je v poriadku keďže mi ultrazvuk nerobil,môže sa stať že sa niečo stane s bábätkom keď mám tie choroby a picham si injekcie na riedenie krvi brucho mi rastie tak do bokoch, mám strach ale prosím o pravdivú odpoveď nech je aká kolvek. Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, trombofílny stav, rovnako aj znížená funkcia štítnej žľazy sú pomerne častými stavmi v tehotenstve. Ak nemáte žiadne ťažkosti, USG sa nemusí realizovať pri každom vyšetrení. Ak máte nasadenú potrebnú liečbu a užívate ju podstivo a správne, na plod to vplyv nebude mať. Nemusíte sa znepokojovať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa a nebojte sa ho pýtať v prípade nejasností.

 • podviazane vajecniky a tehotenstvo

  , Autor: Kikolina23

  Dobry den.
  Moje sestra ma 40 rokov a podviazane vajecniky. ma dve deti ale chcela by mat este jedno. Docitali sme sa na internete ze je moznost otehotniet s pomocou umeleho oplodnenia. Chcem sa vas opytat ci je to naozaj mozne? a do akeho veku je to najlepsie?
  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v prípade podviazaných vajcovodov je naozaj jedinou možnosťou tehotenstva umelé oplodnenie. Ide o hormonálnu stimuláciu, následne odber vajíčok a ich oplodnenie spermiami partnera mimo tela ženu, to znamená v laboratóriu. Následne po 3-5 dňoch sa embryo vkladá naspäť do maternice - obchádzajú sa tak nepriechodné podviazané vajcovody. Po 40 roku veku ženy je však úspešnosť nižšia.

 • Otazocka

  , Autor: cleopatra-ag

  Dobry vecer,
  Chcela by vediet co stoji na Slovensku umele oplodnenie?
  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  závisí od toho či ste poistená na Slovensku alebo nie, ak ste poistená a nemáte viac ako 39 rokov tak približný doplatok je okolo 1000 eur. Závisí od potreby liekov, od príčiny neplodnosti a podobne.

 • Tehotenstvo

  , Autor: lenka1989

  Dobry den,
  chcem sa spytat..som rok po operacii endometriozy a momentalne v 7.t. tehotna. Situacia je taka, ze si to babatko asi budem musiet dat zobrat.. Aka je sanca,ze sa mi podari este otehotniet?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  endometrióza je pomerne závažné ochorenie, samozrejme závisí od stupňa postihnutia no ženy s týmto ochorením majú zväčša veľké ťažkosti s otehotnením a tvoria pomerne značnú skupinu pacientiek odkázaných na pomoc centra asistovanej reprodukcie a sú odkázané na umelé oplodnenie (navyše ak raz za život podstúpili umelé prerušenie tehotenstva túto náročnú liečbu si musia plne hradiť samé). Je to vaše rozhodnutie, len vy sama poznáte okolnosti, ktoré vás k tomu vedú. držím palce aby ste sa rohodli správne.