• po serklazi

    , Autor: homerka

    Dobry den,
    som v 32tt. Pred mesiacom som Vam pisala, ze som po serklazi v 23tt, toto je moje tretie tehotenstvo, v oboch predtym bol vacsi ci mensi problem s krckom, avsak rodila som v 37tt a 36tt deti nad 3kg a zdrave.
    Pred mesiacom dr.napisal, ze hrdlo 1cm, chabe. Vcera napisal 1,5cm, uzavrety stehom, bez kontrakcii a vyjadril spokojnost. Ja ozaj poctivo lezim v Trendelenburgovej polohe, necitim ziadne bolesti, kontrakcie, tlaky. Babatko je otocene hlavickou dole, primeranej vahy.

    Moja otazka znie: je predpoklad, ze mozem takto vydrzat aj do 40tt? Kedy sa dava prec ten steh? Moze sa stat, ze krcok je tym stehom tak stiahnuty, ze bude problem rodit? Moj dr.ma teraz mesiac dovolenku - som z toho trosku v strese :) neviem totiz kedy utekat do nemocky ak by mi tvrdlo brucho, ale ten steh tam mam cize tam nedojde k prirodzenemu otvaraniu, nie?
    Dakujem pekne za odpovede.

    Dobrý deň,
    tak to mám radosť, že ste takto pekne vydržali. Je to veľmi individuálne, podľa pôrodníka ale zväčša sa steh púšta v cca 37-38 týždni gravidity. teda vtedy kedy je už dieťatko absolútne životaschopné, a má dostatočnú hmotnosť. Ak by vám náhodou začali pravidelné kontrakcie po 37 týždni uvoľni sa steh a bezproblémov porodíte. Ak by začali kontrakcie pred 36 týždňom, steh by sa ešte ponechal a pokúsili by sa kontrakcie utlmiť ak by to išlo.