• pregnyl

    , Autor: odbornik6

    Dobry den, chcela by som sa opytat, mam t.č. 3. cyklus s Clostilegyt tbl. á 50 mg(2. mesiac 2x1 tbl.ň, prvý mesiac dominantný folikul, ale k ovulácii nedošlo, minulý mesiac bez tvorby dominantného folikulu, t.č. dnes 12. deň som bola folikulometrii na oboch vaječnikoch dominantný folikul 16-16,5 mm, endometrum 6,5 mm, pýtala som sa svojho gynekologa na Pregnyl inj., ale bolo mi opovedasné, že on s tym nema skusenosti, ze mozno to aplikovať iba v centrách asistovanej reprodukcie, ze je stým spojené riziko viacpočetnej gravidity. Chcela by som sa opytat na vas názor, lebo nerada by som bola aby zasa nedoslo k ovulacii. Moja 2. otazka je, či by to nemohli byt cysty? a do tretice- na 5. deň som mala realizované odbery krvi FSH 7,5, LH 37,5, Prol 17,3, androgény v norme- chcela by som sa opytat, ci ste sa stretli s tak vysokým LH, v podstate celý mesiac rovnako vysoké, bez nejakého peaku.Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    je to škoda, pretože vo vašom prípade by bol Pregnyl resp. Ovitrelle absolútne ideálne riešenie - na prasknutie folikulu je nutný peak LH, ktorý vo vašom prípade nie je možné inak dosiahnuť. Ak by sa mal podať Pregnyl - tak dnes - teda pri veľkosti folikulu 17 mm - po podaní pregnylu dôjde k ovulácii po 36 hodínách - vtedy jen utné plánovať pohlavný styk. o cysty zatial nepôjde ale je nutné aby folikuly praskli aby sa cysty nevytvorili. rada by som vám pomohla ale na diaľku to asi nepôjde.