• Ovulacia

    , Autor: SM

    Dobry deň pán doktor, chodím na folikulometriu a v 13DC mi p. gyn. nameral folikul 22mm. Povedal, ze pohlavný styk v ten deň a deň další. (Mala som aj plodný hlien). Robila som si aj ovulacne testy, no boli bud snehovobiele alebo len náznak čiarky. Dnes som 17 DC a čiarka mi zosilnela a je dosť výrazná (ešte trosku jej chyba aby bola rovnako výrazná ako kontrolná), tz. že podľa neho prebehne ovulacia zajtra/pozajtra 18/19 DC. A keďže folikul rastie 1-2 mm za deň, to by mal už cez 30 mm. Pán doktor, čo si o tom vy myslite? Je tento folikul schopný vypudit vajíčko, alebo to môže byt folikularna cysta?

    Dobrý deň, u niektorých žien je ovulácia posunutá o niekoľko dní, hlavne dozadu, nie je ničím výnimočným, že by bola na 18 deň cyklu. 30 mm folikul je už pomerne dosť veľký, v medicíne je ale možné všetko. Určite odporúčam nechránený pohlavný styk. Ak by sa aj nezadarilo, pokračujte v snažení v nasledujúcom cykle. Niekedy sa ženám, u ktorých sú prítomné vhodné folikuly, zvykne podať Pregnyl, aby došlo k prasknutiu folikulu a uvoľneniu vajíčka.