• Krvácanie v 5tt

    , Autor: Zuzu18

    Dobrý deň,

    v tomto cykle mi bol podaný pregnyl a beriem progesterón, tehotenstvo mi bolo potvrdené, hodnota hcg (4-5tt) pondelok 800, neskor (5tt) stvrtok 2008. Na konci 5tt som začala krvácať, žiadne bolesti len podľa mňa silné krvácanie, na pohotovosti lekár videl gestačný vak 7mm, endometrium 18mm. Pichli mi injekciu Dicynone. Krvácanie ustalo, o 2 dni opäť kúsok krvi, v podstate len pri utoeraní na vložke nie je nič. Akcia plodu ešte na konci 5tt, resp 5+2 nebola videteľná, je to v poriadku?

    Dobrý deň, áno, nemusí byť ešte vidieť akciu zárodku. Krvácanie si odsledujte. Môže sa jednať o tvorenie cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Postupujte podľa odporúčaní lekára.