• odstavenie

    , Autor: mirkamikic

    Dobry den, som v 22tt a mojho 15mesacneho syna som dojcila do 20tt, ked sa mi to podarilo uspesne ukoncit.. Mlieko sa mi este stale tvori, ale stale myslim na to, ze ked som prestala dojcit tak neskoro, ci to nemoze mat vplyv na vytvorenie mlieka po porode?

    tak isto by ma zaujimalo, ci je normalne, ze ma neuveritelne bolia bradavky, alebo sa tak moze prejavovat zapal? mlieko si odstriekavam raz do dna, ale uz mam naozaj len par kvapiek..
    dakujem

    Dobrý deň,
    vplyv na nasledujúce kojenie by to nemalo mať, do pôrodu sa vytvorí dostatok mliečka. Čo sa týka citlivosti až bolestivosti bradaviek je to normálne ak nemáte prejavy zápalu - teda začervenanie, horúce prsníky, výrazne zatvrdnuté prsia. V tehotenstve môžu byť bradavky výrazne citlivejšie a bolestivejšie. malo by to ustúpiť, ak nie navštívte lekára.