• Prvotrimestrový skríning

    , Autor: sandraaaaa

    Dobrý deň, som v 9tt a dnes mi gynekol. odporučila toto vyšetrenie v 11tt až 13tt. Nie je to zasa zbytočný USG??? Ak vyšetrenie dopadne ok aj tak nemám istotu že babo bude v poriadku a ak vyšetrenie dopadne zle tak aj tak nieje istota že nebude zdrave. Ved ak by u plodu niečo zle zistili aj tak sa plod v maternici vyliečiť nedá. A teda ak vyšetrenie dopadne zle aj tak sa potom robí odber plodovej vody alebo monografický USG. Mna chce gynekol. poslať aj na monografický lebo prvý synček mal po narodení v hlave cystu( Teraz ma 9 rokov cystu ma stale ale je uple normalny, zdravy a uči sa na same jednotky). Teda sa chcem opýtať či by u mna nebolo rozumnejšie ísť až potom na ten monografický USG. Plodovu vodu by som nechcela dať brať pretože mojej sestre brali a nedopadlo to dobre( plodova voda začala odtekeť a babo zomrelo). Ale aj tak neviem či by som si babo dala zobrať keby mi povedali že nieje v poriadku, lebo ani jedno vyšetrenie neda istotu či babo bude alebo nebude v poriadku. DAKUJEM za odpoved.

    Dobrý deň,
    prvotrimestrový aj druhotrimestrový skríning je sústava vyšetrení, ktoré spoločne majú veľmi dobrú výpovednú hodnotu, určite by som vám nedoporučovala neabsolvovať tieto vyšetrenia.
    Morfologický, nie monografický, ultrazvuk je povinnou súčasťou prenátalnych vyšetrení, obdobne ako aj skríning. Istotu nemáte nikdy 100% zaručenú, no súborom vyšetrení ako biochemický skríning a ultrazvukové vyšetrenie sa dosahuje takmer 100% zachytnosť vyšetrovaných znakov.