• Bacíl

    , Autor: barbora12

    Dobrý večer p.doktorka.
    Som 36.tyždeň, pri steroch mi bol najdený bacil citrobacter freundii, co je to prosim za bacil? Ako som ho mohla dostat? Ma vplyv na babatko? Dostala som nato vagin.tablety.
    A este sa chcem spytat na streptokok B, kt mi tiez nasli. Pri porode dostanem antibiot.infuziu. Ale mam velky strach, ci zaberie a malinka to nedostane, nakolko viem, ako je nebezpecny pre novorodenca. Nie je lepsí napr.cisársky ? Aky je Vaš názor? Veľmi sa bojím, aby sa jej nič pri porode nestalo.
    Dakujem za Vašu pomoc!

    Dobrý deň,
    citrobacter je baktéria podobná baktériam zo skupiny enterobaktérií, ktoré sa vyskytujú v črevách človeka. Po preliečení bude všetko v poriadku, o dieťatko sa obávať nemusíte.
    Čo sa týka streptokoka skupiny B - absolútne stačí preliečenie pred pôrodom, pri nástupe pravidelnej kontrakčnej činnosti alebo po odtoku plodovej vody. Ak by bol pôrod prirýchly a nestačili by sa antiobiotiká podať, dieťatko po narodení dostane antibiotiká a tak sa zabráni prepuknutiu infekcie, je to absolútne bežná záležitosť, vôbec si nemusíte robiť starosti.