• 22tt a polygynax

    Dakujem za odpoved este doplnim, kedze sama netusim preco sa mi E-coli vracia…..kupem sa len v sprche cistou vodou, iba po velkej potrebe sa umyjem mydlomv oblasti konecnika, bazeny vobec nenavstevujem, od zaciatku tehu nemam s manzelom sex, po potrebe sa utieram vzdy “dobrym smerom” vkladam si probiotika (gynoflor)ktory som mala po prvom prelieceni Macmirorom, nasledne som skusila gynophilus control, aplikujem vitagyn C krem aj napriek tomu sa mi ta ecoli opat v posve pomnozila sposobila problemy. Mam pocit, ze nerobim ziadnu chybu, preto tomu nechapem. Este k tomu Polygynaxu je lepsie sa mu naozaj vyhnut ? Vsimla som si aj v diskusiach ,ze lekari ho predpisuju, v konecnom dosledku pristal aj mne do ereceptu, len viacero lekarov v poradniach na nete ho fakt neodporuca, tak mam respekt pred tym. Dakujem pekne

    Dobrý deň, vaginálne tabletky Polygynax sa neodporúčajú užívať počas tehotenstva, najmä počas I. trimestra, vzhľadom na ich možný ototoxický účinok na plod. Áno, názory sa rôznia. Je roky predpisovaný a väčšinou to nemá žiadny negatívny vplyv. Nakoľko tento preparát tehotným preventívne nepredpisujem, nemám skúsenosti s užívaním spomínaného preparátu u tehotných. E.coli sa v pošve vyskytuje pomerne často, nemá však byť premnožená, ale byť pod kontrolou "dobrých baktérií" laktobacilov. Jedná sa tak u Vás pravdepodobne o tzv. bakteriálnu vaginózu z porušenia vaginálnej mikroflóry. Liečba sa nasadzuje cielenie podľa citlivosti z kultivačného vyšetrenia. Vyskúšať môžete zmeniť preparát vaginálnych probiotík. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.