• nizky tlak

    , Autor: katushb

    Dobrý deň, som v 27.tt a minulý týždeň mi zistili z krvi slabú anémiu, preto mi doktor predpísal Aktiferrin. Spím niekedy aj 12 hod. denne, som stále unavená. Od začiatku tehotenstva mam krvný tlak stále okolo 110/70, pred dvomi dňami som mala len 95/62, cítila som sa unavená, dokonca sa mi ťažšie dýchalo, v ušiach mi zalieha každý deň. V posledných dvoch týždňoch cítim aj menej pohybov bábätka a zdajú sa mi aj slabšie. Včera som bola v poradni, povedala som to doktorovi, ten mi natočil monitor a na základe toho mi povedal, že bábo je v poriadku, predčasný pôrod mi tiež vraj nehrozí. Moju únavu pripisuje mojej nízkej váhe. Pred otehotnením som vážila 44 kg, teraz 49,5 kg. Zdá sa mu, že málo priberám, ale ultrazvuk mi nerobili od 20. tt, kedy som bola na morfologickom ultrazvuku a všetko bolo v norme a v poriadku. Teda neviem, či je teraz váha bábätka v norme alebo nie. Zaujímalo by ma, či sa nemusím pre tieto moje stavy ako únava a nízky tlak, zaliehanie v ušiach, znepokojovať, mám pocit, že lekár ma ani nepočúva, má veľa pacientiek a stále sa ponáhľa, niekedy berie do poradne dve pacientky naraz. Tiež mi odmietol vypísať PN, keď som ho prosila, že som extrémne unavená a prácu zle zvládam. Bojím sa, či je moje dieťatko v poriadku. Myslíte si, že mi lekár mal spraviť aj ďalšie vyšetrenia? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    slabosť a únava súvisia ako aj s nízkym tlakom tak aj s nízkym hemoglobínom - teda anémiou. Určite by bolo ideálne aby ste pribrali a začali troška viac jesť, ak nie kvôli sebe tak kvôli dieťatku určite. Dôležite je tak isto piť aj dostatok tekutín, 2-3 litre tekutín, doprajte si aj jednu kávičku denne. Ultrazvukové vyšetrenie vás čaká v 30 týždni tehotenstva