• KRVNE TESTY

    , Autor: tinka18

    DOBRY DEN, PANI DOKTORKA mam hned niekolko otazok,suvisia s krvnymi testami v tehotenstve. prve krvne testy mi boli robene v 11a pol.tyz. teraz som 14 a pol,vysiel mi zly vysledok na geneticke poruchy ,teraz mi bola odobrata krv znova v 14 apol,tyz. vysledok mam mat 28.12.,pan doktor ma chce potom poslat v pripade zleho vysledku na odber plod,vody.mna trapi skutocnost ,ze viem presne kedy sme s manzelom mali poh.styk bolo to 12.9,tak neviem pochopit ako je mozne ze na poradni som bola teraz 12.12 a pan doktor tvrdi ze som v 14 a pol. tyz, ked mne to vychadza na 12, mam uz aj 2 rocneho syna ktoreho stale kojim preto som mala menzes velmi nepravidelny,ale posledny bol 7.augusta co som panu doktorovi aj uviedla ale v tehotenskej knizke mam uvedeny datum presne o mesiac neskor cize7.septembra,termin porodu mam 14.6.3013,ja sa velmi obavam a preto by som bola vdacna za vasu odpoved,, nemozu byt vysledky skreslene zlym vypoctom porodua tyzdna v ktorom som? a podla vas podla tychto udajov co som uviedla mozem byt uz v14 a pol tyzdni?mam skupinu0neg. moze byt odber plod vody rizikovy pre malicke?a ak by bola nejake porucha geneticka je poznat aj na ultrazvuku?a este jedna otazocka ,ak sa objednam na 3d ultrazvuk je mozne ze udaje budu presnejsie a daju sa odhalit aj tieto poruchy?prosim vas o radu ak mi zistia znova zle vysledky krvi ako mam podla vas postupovat?za odpovede naozaj velmi pekne dakujem!mam velke obavy aj preto ze som bola dost nachladnuta,mala som zistenu aj krv v moci a brala som antibiotika,,este raz dakujem.

    Dobrý deň,
    podľa toho čo píšete, pri prepočítaní vášho cyklu vzhľadom na údajný dátum počatia, ste naozaj v 14/15 týždni gravidity,. Dátum počatia sa nepočíta ako 0-1 týždeň, ale preratáva sa to veľmi zjednodušene povedané na prvý deň poslednej menštruácie, ktorá by mala byť cca 12-14 dní pred ovuláciou resp. v čase vášho pohlavného styku, z ktorého ste veľmi pravdepodobne otehotneli. Vzhľadom na túto skutočnosť by som po pozitívnych výsledkoch doporučila amniocentézu absolvovať. Rh negatívny faktor vašej krvnej skupiny nie je problém, dostanete počas hospitalizácie akurát jednu muskulárnu (do svalu) injekciu navyše. Čo sa týka 3D ultrazvuku, je možné, že niečo odhalí ale viac menej sa jedná o komerčnú záležitosť a určite pri pozitívnom biochemickom skríningu by som sa len na 3D UZV nespoliehala.